3 |
ANDY HORNE
JIM HOWIE |
10 |
DAM 4100 GTI |
TC2B - Heathhall - Service A Out |
MECHANICAL |
6 |
NEALE DOUGAN
RORY DOYLE |
9 |
SUBARU IMPREZA WRC |
SF2 - Ae North - Finish |
MECHANICAL |
12 |
CALUM MACKENZIE
SIMON MILLS |
6 |
FORD ESCORT |
SF6 - Ae West - Finish |
MECHANICAL |
18 |
BARRY GROUNDWATER
JUDE WYLIE |
8 |
MITSUBISHI LANCER EVO 8 |
SF2 - Ae North - Finish |
ACCIDENT |
29 |
BILLY MCLELLAND
HELEN BROWN |
10 |
MITSUBISHI LANCER EVO 3 |
TC2A - Heathhall - Service A In |
MECHANICAL |
33 |
STEVEN RONALDSON
KEIR BEATON |
10 |
AUSTIN METRO |
TC2 - Ae North - Arrival Control |
MECHANICAL |
34 |
WILLIAM BONNIWELL
IAN FRASER |
6 |
VAUXHALL ASTRA |
TC4 - Kinharvie - Arrival Control |
ALTERNATOR |
35 |
STEVEN HOGG
PHIL SHORTT |
10 |
SUBARU IMPREZA |
TC4 - Kinharvie - Arrival Control |
REAR DIFF |
37 |
GORDON MURRAY
CORINNE YEAMAN |
9 |
SUBARU IMPREZA |
TC4A - Heathhall - Service B In |
OVERHEATING |
43 |
GRANT INGLIS
CALLUM MCLEAN |
6 |
FORD ESCORT |
SF2 - Ae North - Finish |
FIRE UNDER BONNET |
44 |
RICHARD COOK
EDWIN COOK |
6 |
VAUXHALL ASTRA |
SF6 - Ae West - Finish |
MECHANICAL |
47 |
IAN MUNRO
PAUL BEATON |
5 |
PEUGEOT 205 GTI |
SF6 - Ae West - Finish |
OTL SS6F |
50 |
SAMUEL ORR
NEIL EWING |
6 |
FORD ESCORT |
SF2 - Ae North - Finish |
STOPPED SS2 |
51 |
JOE HUNT
ASHLEY POWELL |
6 |
FORD ESCORT RS 2000 |
SF2 - Ae North - Finish |
STOPPED SS2 |
52 |
BERNIE ROONEY
GEORGE STODDART |
7 |
VAUXHALL CHEVETTE HSR |
SF1 - Greskine - Finish |
MECHANICAL |
53 |
IAIN MACDONALD
ANDY JARDINE |
10 |
SUBARU IMPREZA |
SF2 - Ae North - Finish |
STOPPED SS2 |
58 |
GRAHAM ANDERSON
ALAN THOMSON |
5 |
PEUGEOT 205 |
SF2 - Ae North - Finish |
CLUTCH |
59 |
DUNCAN WARDROP
IAN CROSBIE |
10 |
MITSUBISHI LANCER EVO 3 |
TC6 - Ae West - Arrival Control |
FIVE OF CLUBS |
61 |
GORDON STODDART
ALASTAIR LOGAN |
10 |
SUBARU IMPREZA |
TC6 - Ae West - Arrival Control |
MECHANICAL |
63 |
JAMES ALLEN
COLIN MACKELLAR |
6 |
VAUXHALL ASTRA |
SF2 - Ae North - Finish |
WHEEL |
65 |
JONATHAN MACKINTOSH
GAVIN FORSYTH |
6 |
VAUXHALL ASTRA RWD |
SF1 - Greskine - Finish |
MECHANICAL |
66 |
DOUGLAS GILBERT
DAVID ANDERSON |
10 |
MITSUBISHI LANCER EVO 4 |
SF1 - Greskine - Finish |
MECHANICAL |
74 |
STEVIE BROWN
IAN MORRISON |
4 |
VAUXHALL NOVA |
SF6 - Ae West - Finish |
MECHANICAL |
82 |
WILLIAM HARLEY
KRIS HORNE |
3 |
PEUGEOT 205 |
TC4B - Heathhall - Service B Out |
MECHANICAL |
86 |
MICHAEL GRANT
GRAHAM KELMAN |
3 |
FORD FIESTA XR2 |
SF2 - Ae North - Finish |
ACCIDENT |
90 |
JONATHAN SMITH
DREW STURROCK |
3 |
PEUGEOT 205 GTI |
SF2 - Ae North - Finish |
STOPPED SS2 |
92 |
THOMAS HAINING
CRAIG HENDERSON |
3 |
PEUGEOT 205 GTI |
SF1 - Greskine - Finish |
ACCIDENT |
95 |
SCOTT BENDALL
RICHARD BARBER-FLEMMING |
4 |
VAUXHALL CORSA |
SF2 - Ae North - Finish |
STOPPED SS2 |
97 |
ANDY MACDONALD
RICHARD ALSOP |
1 |
VAUXHALL NOVA SR |
SF2 - Ae North - Finish |
ACCIDENT |
101 |
STEPHEN FORSTER
ISABELL OWEN |
3 |
FORD ESCORT |
TC2B - Heathhall - Service A Out |
MECHANICAL |
102 |
JUSTIN ROOKE
DUNCAN HASTINGS |
3 |
PEUGEOT 205 |
TC6 - Ae West - Arrival Control |
FIVE OF CLUBS |
103 |
FRASER WILSON
CAMERON FAIRBURN |
7 |
VAUXHALL ASTRA |
TC2 - Ae North - Arrival Control |
ACCIDENT |
105 |
SCOTT MURRAY
GORDON FINNIE |
3 |
PEUGEOT 205 |
SF4 - Kinharvie - Finish |
MECHANICAL |