4 |
ANDY HORNE
JIM HOWIE |
12 |
DAM 4100GTI |
TC6 - Fetteresso 2 - Arrival Control |
MECHANICAL |
12 |
CALUM MACKENZIE
ALAN CLARK |
12 |
MITSUBISHI EVO 9 |
SF5 - Durris - Finish |
STOPPED IN STAGE |
14 |
REAY MACKAY
ROBERT MACDONALD |
12 |
IMPREZA WRC |
TC3 - Drumtochty South - Arrival Control |
NO BRAKES |
20 |
STEVIE RONALDSON
ANDREW FALCONER |
12 |
METRO 6R4 |
SF4 - Blackhall - Finish |
OFF ROAD |
21 |
STEVIE BROWN
ANDREW ROUGHEAD |
12 |
SUBARU IMPREZA |
TC2 - Glenfarquhar - Arrival Control |
BROKEN DRIVE SHAFT |
27 |
CHRIS COLLIE
LISA WATSON |
12 |
SUBARU IMPREZA |
SF6 - Fetteresso 2 - Finish |
OFF ROAD |
31 |
CHARLIE JARRETT
ANN-MARIE FRASER |
9 |
FORD ESCORT |
SF1 - Fetteresso 1 - Finish |
OFF ROAD |
36 |
STEPHEN BAILLIE
DARREN MCDONALD |
12 |
SUBARU IMPREZA |
TC3B - Edzell - Service A Out |
GEARBOX |
37 |
FRASER LOUDEN
ABIGAIL LOUDEN |
12 |
MITSUBISHI EVO IX |
TC3 - Drumtochty South - Arrival Control |
TURBO |
42 |
KEN WOOD
GORDON WOOD |
9 |
TRIUMPH DOLOMITE SPRINT |
TC3B - Edzell - Service A Out |
HEAD GASKET |
44 |
MIKE GRANT
GRAHAM KELMAN |
12 |
SUBARU IMPREZA |
SF2 - Glenfarquhar - Finish |
OFF ROAD |
46 |
STEVEN SMITH
RUSSELL FAIR |
7 |
PEUGEOT 206 RC |
SF1 - Fetteresso 1 - Finish |
MECHANICAL |
47 |
FRASER WILSON
STEVEN BROLL |
10 |
MITSUBISHI EVO 6 |
SF2 - Glenfarquhar - Finish |
OFF ROAD |
48 |
STEVE MCGREGOR
DANIEL PATERSON |
12 |
MITSUBISHI EVO 6 |
TC2 - Glenfarquhar - Arrival Control |
TURBO |
53 |
GAVIN CHALMERS
IAN SHIELLS |
7 |
FORD FOCUS |
SF4 - Blackhall - Finish |
STOPPED IN STAGE |
56 |
ALISTAIR INGLIS
COLIN INGLIS |
12 |
MITSUBISHI EVO |
TC6 - Fetteresso 2 - Arrival Control |
MECHANICAL |
101 |
GRAEME SCHONEVILLE
MICHAEL HENDRY |
4 |
HONDA CIVIC |
SF5 - Durris - Finish |
GEARBOX |
103 |
WILLIAM STUART
LAURA STUART |
3 |
TALBOT SUNBEAM |
TC6 - Fetteresso 2 - Arrival Control |
HALF SHAFT |
106 |
JIM ROBERTSON
GEORGE MYATT |
4 |
CITROEN C2A2 |
SF3 - Drumtochty South - Finish |
OFF ROAD |
110 |
SEAN ROBSON
IAIN ROBSON |
3 |
PEUGEOT 205 GTI |
SF2 - Glenfarquhar - Finish |
CLUTCH |
112 |
SEAN WILL
NEIL BUCHAN |
4 |
VAUXHALL CORSA |
SF5 - Durris - Finish |
OFF ROAD |
114 |
BARRY MORRISON
MARIEANNE GRAY |
4 |
PUMA S1600 |
SF2 - Glenfarquhar - Finish |
STOPPED IN STAGE |
115 |
GREG MCKNIGHT
CHRIS MCKNIGHT |
2 |
VAUXHALL NOVA |
SF6 - Fetteresso 2 - Finish |
STOPPED IN STAGE |
118 |
CRAIG SMITH
JACK MORTON |
2 |
VAUXHALL NOVA |
SF2 - Glenfarquhar - Finish |
STOPPED IN STAGE |
119 |
BILL DAVIDSON
GERRY PARK |
4 |
VAUXHALL NOVA |
SF5 - Durris - Finish |
STOPPED IN STAGE |
121 |
JORDAN BLACK
KIRSTIE MARSHALL |
3 |
PEUGEOT 205 GTI |
SF2 - Glenfarquhar - Finish |
OFF ROAD |
123 |
GRAEME SHERRY
PETER WEALL |
3 |
PEUGEOT 205 |
SF3 - Drumtochty South - Finish |
RETIRED |
124 |
ROB ASHWELL
RICHARD CROZIER |
4 |
CITROEN C2 GT |
SF5 - Durris - Finish |
ROLLED |
125 |
STEPHEN MURRAY
GARRY MUIR |
2 |
PEUGEOT 106 |
SF2 - Glenfarquhar - Finish |
STOPPED IN STAGE |
133 |
MARK ELDER
VICKI FRASER |
3 |
PEUGEOT 205 |
SF4 - Blackhall - Finish |
OFF ROAD |
136 |
CRAIG MARTIN
JOHN MARTIN |
2 |
SKODA FAVORIT |
SF2 - Glenfarquhar - Finish |
MECHANICAL |
138 |
SCOTT ERSKINE
CAROLINE WILL |
3 |
PEUGEOT 205 |
SF3 - Drumtochty South - Finish |
STOPPED IN STAGE |