1 |
DAVID BOGIE
KEVIN RAE |
12 |
FORD FIESTA R5+ |
SF6 - Craigvinean - Finish |
OFF ROAD |
5 |
JOHN MACCRONE
STUART LOUDON |
12 |
FORD FIESTA R5 |
SF2 - Dalmarnock - Finish |
OFF ROAD |
7 |
DONNIE MACDONALD
ANDREW FALCONER |
12 |
MITSUBISHI LANCER EVO 9 |
SF5 - Drummond Hill - Finish |
OFF ROAD |
10 |
CHRIS COLLIE
MARK FISHER |
12 |
MITSUBISHI LANCER EVO 6 |
SF6 - Craigvinean - Finish |
ENGINE |
14 |
WILLIAM BONNIWELL
NEIL EWING |
12 |
SUBARU IMPREZA |
TC3 - Ballechin Wood - Arrival Control |
MECHANICAL |
17 |
FRASER WILSON
JANE NICOL |
10 |
MITSUBISHI LANCER EVO 9 |
SF1 - The Hermitage - Finish |
FUEL PUMP |
18 |
JOHN RINTOUL
ROSS HYND |
12 |
HYUNDAI ACCENT WRC |
SF2 - Dalmarnock - Finish |
FUEL PRESSURE |
19 |
BRIAN WATSON
CAROLINE WILL |
12 |
SUBARU IMPREZA |
SF6 - Craigvinean - Finish |
OFF ROAD |
26 |
FREDDIE MILNE
STEPHEN O'HANLON |
12 |
MITSUBISHI LANCER EVO 7 |
SF4 - Allean - Finish |
OFF ROAD |
30 |
KEVIN ROBERTSON
MURRAY STRACHAN |
12 |
MITSUBISHI LANCER EVO 8 |
SF2 - Dalmarnock - Finish |
STOPPED IN STAGE |
31 |
JIM FORMAN
STEVEN OGSTON |
12 |
MITSUBISHI LANCER EVO 6 |
SF2 - Dalmarnock - Finish |
OFF ROAD |
33 |
JOHN WINK
JOHN FORREST |
12 |
MITSUBISHI LANCER EVO 6 |
TC3A - Aberfeldy - Service A In |
OTL |
37 |
WAYNE HORNE
RONNIE HORNE |
12 |
SUBARU IMPREZA WRX |
TC3A - Aberfeldy - Service A In |
OTL |
42 |
MATTHEW ROBINSON
SAM COLLIS |
6 |
FORD ESCORT |
TC5A - Aberfeldy - Service B In |
MECHANICAL |
44 |
QUINTIN MILNE
MARTIN FORREST |
8 |
FORD ESCORT |
SF3 - Ballechin Wood - Finish |
OFF ROAD |
46 |
ROBERT HARKNESS
MIKE CURRY |
9 |
BMW 316I |
SF1 - The Hermitage - Finish |
OFF ROAD |
49 |
KIERAN RENTON
DAVE ROBSON |
4 |
FORD FIESTA R2 |
SF4 - Allean - Finish |
ENGINE |
51 |
IAN FORGAN
KATHRYN FORGAN |
7 |
FORD KA |
SF1 - The Hermitage - Finish |
OFF ROAD |
52 |
DUNCAN MACDONALD
NEIL ROSS |
5 |
FORD ESCORT MK2 |
TC3 - Ballechin Wood - Arrival Control |
ELECTRICAL |
53 |
GRANT INGLIS
ROBERT GRAY |
8 |
FORD ESCORT RS2000 |
TC5 - Drummond Hill - Arrival Control |
MECHANICAL |
57 |
JAMES ROBERTSON
COLIN MAXWELL |
4 |
CITROEN C2R2 |
SF1 - The Hermitage - Finish |
HIT LOGS |
62 |
SCOTT PEACOCK
CRAIG SERVICE |
3 |
PEUGEOT 205 |
TC2 - Dalmarnock - Arrival Control |
MECHANICAL |
65 |
DEREK CONNELL
LAURA MARSHALL |
2 |
VAUXHALL CORSA |
TC5 - Drummond Hill - Arrival Control |
ALTENATOR |
66 |
COLIN AITCHISON
GARRY PEARSON |
9 |
VAUXHALL CHEVETTE |
SF6 - Craigvinean - Finish |
OTL |
68 |
JOHN MARTIN
CRAIG MARTIN |
2 |
SKODA FELICIA |
SF5 - Drummond Hill - Finish |
STOPPED IN STAGE |
72 |
ANDREW CHALMERS
MARTIN MACCABE |
3 |
PEUGEOT 205 GTI |
SF6 - Craigvinean - Finish |
OFF ROAD |
73 |
COLIN BAXTER
JOHN CAMPBELL |
3 |
PEUGEOT 205 |
TC3A - Aberfeldy - Service A In |
ACCIDENT DAMAGE |
75 |
NICK THORNE
IAN MURRAY |
7 |
HONDA CIVIC |
SF3 - Ballechin Wood - Finish |
STOPPED IN STAGE |
76 |
JOHN O'KANE
GEORGE FINLAYSON |
5 |
FORD ESCORT MK2 |
SF6 - Craigvinean - Finish |
MECHANICAL |
77 |
STEVEN BELLSHAW
SANDY URQUHART |
3 |
PEUGEOT 205 GTI |
SF1 - The Hermitage - Finish |
HIT LOGS |
78 |
JOHN MACLEOD
SEUMAS MACLEAN |
7 |
FORD FOCUS |
TC6A - FINISH - Aberfeldy |
MECHANICAL |
82 |
CALLUM ATKINSON
KEITH RIDDICK |
7 |
FORD FIESTA |
SF5 - Drummond Hill - Finish |
MECHANICAL |